UWAGA:
Ze względu na fakt, iż zazwyczaj posiadamy po jednym egzemplarzu pozycji znajdujących się na poniższej liście, przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt i rezerwację danego tytułu. Można tego dokonać przy pomocy formularza kontaktowego w dziale kontakt.
Do poniższych cen należy doliczyć koszt przesyłki.
Za jedną, bądź dwie pozycje:
list zwykły – 6 zł
list polecony – 8 zł
Za trzy, bądź więcej:
list zwykly – 8 zł
list polecony – 10 zł
Dr. Erich Bischoff, The Kabbala.
Weiser 1985, stron 76. Oprawa miękka, wykresy, ilustracje.
Autor traktatu z pomocą metody pytanie – odpowiedź wprowadza czytelnika w tajniki kabały. Poruszane zagadnienia dotyczą historii doktryn kabalistycznych, antropologii, magii kabalistycznej, transmigracji dusz, męskich i żeńskich zasad kreacji, natury grzechu, inwokacji duchów z użyciem magicznych formuł i talizmanów. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]
Martin Booth, A Magick Life, A Biography of Aleister Crowley.
Coronet Books, 2000, stron 506. Oprawa miękka, zdjęcia.
Napisana w dobrym stylu jedna z ostatnich biografii Aleistera Crowleya. Książka cieszyła się dobrymi opiniami krytyków oraz prasy. Świetna pozycja na długie zimowe wieczory – opowieść o magii, ekstrawagancji i intrydze życia. M. Booth zredagował także wybrane poezje Crowleya. Stan dobry.
[Pozycja sprzedana]
Aleister Crowley, 777 and Other Qabalistic Writings.
Weiser 1983, stron 220, tabele.
Jedna z najważniejszych kolekcji kabalistycznych tekstów. Doskonale zredagowany tom przez I. Regardiego zawiera trzy perły A. Crowleya: esej Gematria stanowi wprowadzenie do teorii i praktyki kabalistycznej analizy liczby. 777 to tabele porównujące symbolikę największych religii świata oraz system korespondencji Zakonu Złotego Brzasku. Ów magiczno-filozoficzny słownik stanowi klucz do praktycznego okultyzmu. Sepher Sephiroth to unikalny słownik, w którym znajdują się setki hebrajskich słów i fraz ułożonych zgodnie z ich wartością liczbową. Stan bardzo dobry; bardzo delikatne, niemal niewidoczne zagięcia w rogach okładki i na grzbiecie, okładka lekko pożółkła (książka ma blisko trzy dekady!).
[Pozycja sprzedana]
Aleister Crowley, Mistrz Therion 666.
Namalowany w 1918 roku wyidealizowany autoportret Crowleya, na którym przedstawia się jako Wielka Dzika Bestia, prorok Nowego Eonu. Reprodukcja wykonana na płótnie w dużym formacie 44 x 66 cm.
Cena: 55 zł + przesyłka
Aleister Crowley, The Drug and Other Stories.
Zbiór czterdziestu dziewięciu opowiadań z czego jedynie trzydzieści opublikowano za życia autora. Ich treść jest prowokująca, nieraz zabawna, nieraz przerażająca. Ich akcję osadzono w miejscach, w których Crowley żył i bywał: w Paryżu Belle epoque, edwardiańskim Londynie, przedrewolucyjnej Rosji, Ameryce z czasów pierwszej wojny światowej. Opowiadanie tytułowe stanowi jedno z pierwszych opisów doświadczeń psychedelicznych, Black and Silver to podwaliny stylu noir, Atlantis stanowi mistrzostwo okultystycznej fantastyki i ciemnej satyry, która może równać się powieści Erewhon Samuela Butlera. Natomiast Frank Harris uważał opowiadanie The Testament of Magdalen Blair za najbardziej przerażający utwór, jaki kiedykolwiek napisano. Dodatkową atrakcję wydania stanowią teksty krytyczne Williama Breeze’a i Davida
Tibeta, a także przypisy podające szczegółowe informacje na temat
poszczególnych opowiadań. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]
EAOA/77, QuesTions for the Study of Liber AL.
Prywatna edycja, 2007, format A4, oprawa miękka, spiralne zbindowanie, stron 16. Limitowane wydanie do 56 kopii, z których oferowana posiada numer 51 i została podpisana przez autora. Pomimo niewielkiej ilości stron, dzieło to stanowi monumentalne wprowadzenie do studiów nad egzegezą Księgi Prawa. Autor podkreśla wagę studiów oryginalnego manuskryptu Księgi, opisuje wszystkie opublikowane za życia Crowleya edycje maszynopisu, a także edycje zawierające faksymilie oryginału, jak i maszynopisy i dokonuje ich porównania, skupiając się na występujących pomiędzy nimi różnicach. Niezbędny i unikatowy materiał źródłowy dla poważnych studentów thelemy. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]
Dion Fortune, Aspects of Occultism.
Weiser, 2000, stron 94. Oprawa miękka, s. 94. Stan idealny.
W książce tej Fortune omawia magię ewokacji, sekretne miejsca kultu druidów, paralele pomiędzy chrześcijaństwem a kabałą, plan astralny, aury, duchowe uzdrowienia, relacje z Wyższą Jaźnią. Wydanie zawiera nowe wprowadzenie autorstwa Garetha Knighta oraz dodatkowy esej Fortune, The Myth of the Round Table.
Cena: 30 zł + przesyłka
Dion Fortune, Book of the Dead.
Weiser, 2005, stron 86. Oprawa miękka.
Podręcznik mający na celu pomoc umierającym. Fortune w klarowny sposób wyjaśnia fazy naturalnego procesu umierania i wędrówki duszy pomiędzy światami, a także omawia tradycyjne zwyczaje związane z umieraniem i pogrzebami w kontekście psychologicznym. Stan idealny.
Cena: 25 zł + przesyłka
Dion Fortune, Sane Occultism.
The Aquarian Press, 1972, stron 192.
Interesujące wprowadzenie to problematyki “higieny psychicznej”. Aspirant pragnący osiągnąć magiczny bądź mistyczne wgląd musi zetknąć się z wieloma niebezpieczeństwami na swej ścieżce. Książka nie tylko skupia się na omówieniu niebezpieczeństw na drodze do duchowego oświecenia, lecz również podaje również różnego rodzaju profilaktykę i metody radzenia sobie z problemami. Stan bardzo dobry, lekko pożółkłe kartki.
[Pozycja sprzedana]
Dion Fortune, What is Occultism?
Weiser, 2001, stron 200, oprawa miękka. Autorka dokonuje rzetelnego wglądu w to, czym może być okultyzm dla praktykanta, jak i osób niezaznajomionych z tematyką. Fortune umiejscawia go pośród filozofii o podłożu religijnym, z tym że podkreśla jego naukowe i racjonalne metodologie pomocne z odkrywaniu znaczenia życia. Wspiera jego zdrową perspektywę i rozprawia się ze średniowiecznym mitem, w którym okultyzm postrzegano jako zło mające na celu jedynie przywoływanie diabła i wyrządzanie krzywdy ludziom.
[Pozycja sprzedana]
Harris/Crowley, As Kielichów.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Symbolizuje żywioł wody w jego najbardziej tajemnej i pierwotnej formie. Jego energia pochodzi z Joni i Księżyca. To ważna karta w całej talii, albowiem Kielich posiada ten sam symbol, który zdobi różdżkę Hierofanty, symbol wyobrażający trzy eony wraz z łączącymi je magicznymi formułami. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
[Pozycja sprzedana]
Harris/Crowley, Książę Dysków.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Karta przedstawia Księcia Rydwanu Ziemi i Cesarza Gnomów, energie transmitowane z ognistego znaku Barana do ziemskiego znaku Byka. Książę kontroluje planem materii, pogrążony jest w głębokiej medytacji nad znaczeniem swego Wielkiego Dzieła. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
[Pozycja sprzedana]
Harris/Crowley, Rycerz Dysków.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Karta przedstawia Pana rozległej i płodnej krainy, króla duchów ziemi. Dosiada on konia pociągowego, który do połowy skrywa się w zbożu. Rycerz ma odsłonięty hełm i przygląda się polom oraz wzgórzom jak gdyby kontemplując nad znaczeniem żniw swego Wielkiego Dzieła. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
[Pozycja sprzedana]
Adam McLean (red.), A Treatise on Angel Magic.
Weiser 2006, stron 226. Oprawa miękka, wykresy.
Kolekcja siedemnastowiecznych tekstów na temat magii aniołów w opracowaniu światowego autorytetu w dziedzinie alchemii. Główną częścią tomu jest transkrypcja manuskryptu Dr Rudda, który uchodzi za najważniejszy dokument okultystyczny w posiadaniu British Library. Rudd ujawnia się tutaj jako poważny student systemu Johna Dee, praktykujący mag i uczony w arkanach zachodniej tradycji ezoterycznej. Traktat omawia Szemhamforasz, hierarchie upadłych aniołów, ewokację duchów natury, system zaczarowań do widzialnej postaci dziewięciu hierarchii aniołów. Doskonałe podsumowanie myśli magów renesansu. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]
Adam McLean, The Alchemical Mandala. A survey of the mandala in the western esoteric traditions.
Phanes Press, 2002, stron 142. Oprawa miękka, wykresy, ilustracje.
McLean oferuje głęboką analizę ponad czterdziestu rycin alchemicznych, kabalistycznych, magicznych, różokrzyżowych i hermetycznych w kontekście ich medytacyjnego potencjału i jako integralnych symboli zachodniej tradycji ezoterycznej. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]
Jason Augustus Newcomb, Sexual Sorcery.
Weiser, 2005, stron 242. Wykresy, ilustracje, oprawa miękka.
Sexual Sorcery podaje wstępne instrukcje dotyczące uprawiania magii seksualnej z partnerem (a także tego, jak znaleźć partnera do jej uprawiania!), opisuje techniki tej sztuki, kwestie związane z etykietą oraz energetyką, a także omawia problematykę relacji partnerskich w odniesieniu do magii. Podane praktyki skupiają się na użyciu magii do doświadczania lepszego seksu, ekstatycznych i mistycznych stanów podczas uprawiania seksu, seksualnej inwokacji, ewokacji oraz alchemii. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]
Fr Akhem Sekher, Mniejszy Rytuał Pentagramu. Tekst wraz z komentarzami.
Wydawnictwo Academia Masonica, 2009. Duży format, twarda oprawa, stronic 22. Ściśle limitowana publikacja przeznaczona dla członków O.T.O. Akademickie kompendium na temat praktyki rytuału pentagramu opisujący go z perspektywy historycznej, hermetycznej i lingwistycznej. Tekst omawia takie zagadnienia, jak historia rytuału pentagramu w kontekście egzegezy biblijnej i hermetycznej, cele przyświecające praktyce, symbolika pentagramu, wypędzenie i przywołanie w sztuce magii, korelacje poszczególnych elementów z Drzewem Życia, znaczenie wyobraźni i wizualizaji, teoria i praktyka poszczególnych części składowych rytu, boskie Imiona i ich kabalistyczne znaczenie oraz gematria, archanioły – ich pochodzenie, historia,
etymologia imion, efekty praktyki i wiele innych. Do tekstu dodano apendyksy,
na które składają się: Tabela wybranych korespondencji odpowiadającym czterem
żywiołom, Uwagi dotyczące rytuału pentagramu autorstwa A. Crowleya, a także
jego wiersze: Pałac świata oraz Pentagram.
[Pozycja sprzedana]
Austin O. Spare, cztery pocztówki z obrazami artysty.
Cztery obrazy Spare’a wydane w formie pocztówek z okazji wystawy jego dzieł w londyńskim The Cuming Museum. The Evil Genius, O Give Thanks Unto, Self Portrait oraz ilustracja z Księgi rozkoszy ukazują różne magiczne oblicza artysty i stanowią ikonoklastyczny rezerwuar mocy formuły Oka i Ręki wykorzystywanej przez adeptów kultu Zos Kia. Pocztówki zapakowano do koperty z welinowego papieru z pieczątką symbolu Zos Kia Cultus. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]
Nancy Wasserman, Yoga for Magick.
Weiser, 2007, stron 126, zdjęcia.
Doskonałe wprowadzenie do jogi nauczanej przez A. Crowleya napisane przez wieloletnią studentkę thelemy. Yoga for Magick porusza takie, istotne w praktyce magii ceremonialnej i czarostwie, jak koncentracja, zdrowie fizyczne, zachowanie i kulumowanie życiowej energii zwanej praną, system czakr itp. Stan idealny,
[Pozycja sprzedana]