LAShTAL PRESS

UWAGA:
Ze względu na fakt, iż zazwyczaj posiadamy po jednym egzemplarzu pozycji znajdujących się na poniższej liście, przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt i rezerwację danego tytułu. Można tego dokonać przy pomocy formularza kontaktowego w dziale kontakt.

Do poniższych cen należy doliczyć koszt przesyłki.

Za jedną, bądź dwie pozycje:
list zwykły – 6 zł
list polecony – 8 zł

Za trzy, bądź więcej:
list zwykly – 8 zł
list polecony – 10 zł

avalon_tantra_liberationArthur Avalon (tłum.), Tantra of the Great Liberation.
Dover Publications, 1972, oprawa miękka, stron 360.
Tak zwana Mahanirvana Tantra to jedno z klasycznych dzieł siaktycznego kultu. Tekst składa się z serii konwersacji pomiędzy Śiwą i Siakti, a dotyczących medytacji, jogicznych praktyk, treningu koncentracji, ceremonii magicznych oraz fizjologicznych aspektów czakr i roli tantryzmu w życiu praktykanta. Tekst główny został wzbogacony o przypisy tłumacza dzieła, A. Avalona, wyjaśniające anatomię czakr oraz techniczne pojęcia dotyczące praktyki tantrycznej. Lekko podniszczona okładka, delikatnie zabrudzone grzbiety, poza tym stan bardzo dobry.
[Pozycja sprzedana]

scan00021Krzysztof Azarewicz, Zwój z tabelami atrybucji talii tarota.
W tabelach zebrano atrybucje ścieżek najistotniejszych talii tarota. Ułatwią one studentowi analizę progresji i dynamiki ścieżek względem liter hebrajskiego alfabetu, znaków zodiaku, planet oraz żywiołów. Szczególny nacisk położono na cztery ścieżki zmieniające szyk w taliach, a tworzących tak zwany pojedynczy i podwójny pas zodiakalny. O ile 777 Crowleya tworzy kodyfikację symboli, tak Tabele atrybucji wskazują na ich relatywizm. Tabele wydrukowano na welinowym pergaminie w postaci
zwoju, którego długość to półtora metra! Całość posiada ściśle limitowany
charakter 22 kopii numerowanych z pomocą hebrajskich liter.
[Pozycja sprzedana]

the-black-flameThe Black Flame, volume 6, numbers 1 & 2.
Hell’s Kitchen, 1997, stron 60, format A4, zdjęcia.
Magazyn Kościoła Szatana. Wywiady, artykuły, polemika. W środku m.in. Marilyn Manson, Electric Hellfire Club, eseje autorstwa P. Gilmore’a, A.S. LaVeya, B. Barton i innych kapłanów nieświętego przymierza. Lekkie zagięcia na okładce, poza tym stan idealny.
[Pozycja sprzedana]

scan0003The Black Flame, volume 6, numbers 3 & 4.
Hell’s Kitchen, 2000, stron 84, format A4, zdjęcia.
Magazyn Kościoła Szatana. Wywiady, artykuły, opowiadania, polemika. W środku m.in. Ulver, Acheron, eseje poświęcone A.S. LaVeyowi i inne nieświętości. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]

777Aleister Crowley, 777 and other Qabalistic Writings.
Weiser, 1999, stron 336, tabele, wykresy. Zbiór najważniejszych dokumentów Crowleya na temat kabały. Zawiera esej o gematrii, tabele 777, a także słownik Sefer Sefirot. Absolutny klasyk. Stan bardzo dobry.
[Pozycja sprzedana]

universeAleister Crowley, A Symbolic Representation of the Universe.
Holmes, 2001, pamflet, stron 24. Wprowadzenie do systemu magii enochiańskiej, wypełnione tabelami, strażnicami żywiołów i innymi wizerunkami o iście talizmaniczym posmaku. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]

coins-of-ku-yuenAleister Crowley, Liber 216. The I Ching.
Atlantis, 2008, stron 32, format A4. Unikatowa edycja nowego „tłumaczenia” I Chingu, utrzymana w duchu thelemy i przystosowana do użycia w Nowym Eonie. Całość wzbogacona esejami G. Dickinsona, Coins of Ku Yuen i M. Levi Setevensa, Crowley and the Yi King.
[Pozycja sprzedana]

Crowley, AutoportretAleister Crowley, Mistrz Therion 666.
Namalowany w 1918 roku wyidealizowany autoportret Crowleya, na którym przedstawia się jako Wielka Dzika Bestia, prorok Nowego Eonu. Reprodukcja wykonana na płótnie w dużym formacie 44 x 66 cm.
Cena: 66.60 zł + przesyłka

the-burningAleister Crowley, The Burning of Melcarth.
Luminist, 2005, pamflet, stron 16. Jedno z opowiadań wchodzących w skład zbioru Golden Twigs, czerpiące swą inspirację z dzieł antropologa Sir Jamesa Frazera. Misterium grozy. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]

hashishAleister Crowley, The Psychology of Hashish.
Holmes, 2001, pamflet, stron 40. Klasyczny esej na temat użycia haszyszu i doświadczania odmiennych stanów świadomości z perspektywy sceptycznej i buddyjskiej. Wydanie wzbogacone przypisami redakcyjnymi Adriana Axworthy’ego. Lekko nadgięty tylny róg okładki, poza tym stan idealny.
Cena: 31 zł + przesyłka

7EAOA/77, QuesTions for the Study of Liber AL.
Prywatna edycja, 2007, format A4, oprawa miękka, spiralne zbindowanie, stron 16. Limitowane wydanie do 56 kopii, z których oferowana posiada numer 51 i została podpisana przez autora. Pomimo niewielkiej ilości stron, dzieło to stanowi monumentalne wprowadzenie do studiów nad egzegezą Księgi Prawa. Autor podkreśla wagę studiów oryginalnego manuskryptu Księgi, opisuje wszystkie opublikowane za życia Crowleya edycje maszynopisu, a także edycje zawierające faksymilie oryginału, jak i maszynopisy i dokonuje ich porównania, skupiając się na występujących pomiędzy nimi różnicach. Niezbędny i unikatowy materiał źródłowy dla poważnych studentów thelemy. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]

fortune_moon_magicDion Fortune, Moon Magic.
Star Books, 1976, oprawa miękka, stron 202. Opowieść grozy o tajemniczej Lilith le Fay, kapłance czarnej Izydy. Fortune odkrywa z pomocą fikcji swą okultystyczną wiedzę i doświadczenie psychologiczne, które czynią z niej doskonałą eksponentkę magicznego modus operandi. Lekko pogięta tylnia część okładki i pożółkłe kartki, poza tym stan idealny.
[Pozycja sprzedana]

kabwayBen Shimon Halevi, The Way of Kabbalah.
Weiser, 1991, stron 224.
Ważne dzieło poświęcone żywej tradycji kabały. Halevi opisuje ezoteryczną symbolikę najważniejszych historii biblijnych, stany świadomości oraz trzy metody zgłębiania duchowości: działanie, oddanie oraz kontemplację. Wszystkie poruszane zagadnienia opisywane są z pomocą wręcz uniwersalnego modelu kabalistycznego Drzewa Życia. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]

36Harris/Crowley, As Kielichów.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Symbolizuje żywioł wody w jego najbardziej tajemnej i pierwotnej formie. Jego energia pochodzi z Joni i Księżyca. To ważna karta w całej talii, albowiem Kielich posiada ten sam symbol, który zdobi różdżkę Hierofanty, symbol wyobrażający trzy eony wraz z łączącymi je magicznymi formułami. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
Cena: 35 zł + przesyłka

15Harris/Crowley, Diabeł.
Reprodukcja XV Atu tarota Thota o wymiarach 50 x 35 cm. Karta symbolizująca kreatywną energię w najbardziej materialnej formie. Obraz przedstawia wielkiego boga Pana, Wszechstworzyciela, Wszechniszczyciela przekraczającego wszelkie ograniczenia i tabu. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
[Pozycja sprzedana]

65Harris/Crowley, Dwójka Dysków.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Egzoteryczna nazwa tej karty to Zmiana. Obraz przedstawia węża Uroborosa. Wije się on z koroną na głowie wokół znaków jin i jang. Dwójka Dysków symbolizuje Jowisza w Koziorożcu, a Crowley nazwał tę kartę „obrazem kompletnie zamanifestowanego Wszechświata z całą swą dynamiką.”
[Pozycja sprzedana]

37Harris/Crowley, Dwójka Kielichów.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Egzoteryczna nazwa tej karty to Miłość. Obraz symbolizuje Merkurego w Raku, duchową podstawę płodności, spełnienie woli miłości i zstępującą moc Merkurego na najbardziej receptywny ze wszystkich znaków zodiaku. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
Cena: 35 zł + przesyłka

05Harris/Crowley, Hierofanta.
Reprodukcja V Atu tarota Thota o wymiarach 50 x 35 cm. Obraz przedstawia postać Hierofanta, prawdopodobnie samego V.V.V.V.V. otoczonego czterema bestiami Ezechiela, zaś przed nim pojawiają się antropomorficzne symbole energii Nowego Eonu. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
[Pozycja sprzedana]

76Harris/Crowley, Królowa Dysków.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Karta ta symbolizuje osoby posiadające najzdrowsze z cichych cnót, przenikliwą intuicję i rozwinięty instynkt. Królowa reprezentuje ambicję materii, która pragnie wziąć udział w wielkim dziele Stworzenia. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
[Pozycja sprzedana]

75Harris/Crowley, Książę Dysków.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Karta przedstawia Księcia Rydwanu Ziemi i Cesarza Gnomów, energie transmitowane z ognistego znaku Barana do ziemskiego znaku Byka. Książę kontroluje planem materii, pogrążony jest w głębokiej medytacji nad znaczeniem swego Wielkiego Dzieła. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
Cena: 35 zł + przesyłka

74Harris/Crowley, Księżniczka Dysków.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Karta przedstawia kapłankę Demeter, ziemską księżniczkę noszącą w sobie cały potencjał wszechświata, uzbrojona jest we włócznię kreacji i tarczę recepcji, na której znajdują się znaki jin i jang. Niezwykle ewokatywne wyobrażenie Róży Pałacu Ziemi. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
Cena: 35 zł + przesyłka

01Harris/Crowley, Mag.
Reprodukcja I Atu tarota Thota o wymiarach 50 x 35 cm. Jedna z kilku wersji tej karty przedstawiająca tańczącego Hermesa, który przyjmuje kształt swastyki. Wokół znajdują się bronie żywiołów, a pod nim małpa Thota. Wg Crowleya karta ta symbolizuje Mądrość, Wolę, Logos, dzięki któremu stworzone zostały światy. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
Cena: 35 zł + przesyłka
[Pozycja sprzedana]

77Harris/Crowley, Rycerz Dysków.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Karta przedstawia Pana rozległej i płodnej krainy, króla duchów ziemi. Dosiada on konia pociągowego, który do połowy skrywa się w zbożu. Rycerz ma odsłonięty hełm i przygląda się polom oraz wzgórzom jak gdyby kontemplując nad znaczeniem żniw swego Wielkiego Dzieła. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
Cena: 35 zł + przesyłka

69Harris/Crowley, Szóstka Dysków.
Obraz o wymiarach 50 x 35 cm. Ezoteryczna nazwa tej karty to Sukces. Przedstawia różokrzyż otoczony sześcioma planetami. Symbolizuje świadomość w swej zharmonizowanej i zrównoważonej formie. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
[Pozycja sprzedana]

111Harris/Crowley, Żądza.
Reprodukcja XI Atu tarota Thota o wymiarach 50 x 35 cm. Jedna z najistotniejszych ikon thelemy. Obraz przedstawia Szkarłatną Kobietę dosiadającą siedmiogłową Bestię Apokalipsy. Jego znaczenie dotyczy najbardziej wysublimowanej i kosmicznej mądrości związanej z ekstatycznym stopieniem ludzkiej jaźni z Absolutem. Kredowy papier, bardzo dobra jakość reprodukcji.
Cena: 35 zł + przesyłka

rosicrusiansHargrave Jennings, Rosicrucians: Their Rites and Mysteries.
Kessinger, data wydania nieznana. Stron 340, duży format, kilkaset grafik, tabele.
Fascynujące dzieło twórcy falicyzmu, źródła inspiracji dla twórców O.T.O. i Crowleya, który w swej Mszy Gnostyckiej uznał Jenningsa za świętego gnozy. Jennings, podobnie jak w pozostałych swych książkach, skupia się na omówieniu źródła kultu słońca i fallusa, a także na takich zagadnieniach, jak wierzenia związane z ogniem i wężami, monumenty i mistyczne symbole, które przemycają zakodowane informacje na temat prastarych wierzeń związanych z dawcą życia. Nasz faworyt. Lekko zagięty prawy górny róg okładki, poza tym stan idealny.
[Pozycja sprzedana]

15Fr Akhem Sekher, Mniejszy Rytuał Pentagramu. Tekst wraz z komentarzami.
Wydawnictwo Academia Masonica, 2009. Duży format, twarda oprawa, stronic 22. Ściśle limitowana publikacja przeznaczona dla członków O.T.O. Akademickie kompendium na temat praktyki rytuału pentagramu opisujący go z perspektywy historycznej, hermetycznej i lingwistycznej. Tekst omawia takie zagadnienia, jak historia rytuału pentagramu w kontekście egzegezy biblijnej i hermetycznej, cele przyświecające praktyce, symbolika pentagramu, wypędzenie i przywołanie w sztuce magii, korelacje poszczególnych elementów z Drzewem Życia, znaczenie wyobraźni i wizualizaji, teoria i praktyka poszczególnych części składowych rytu, boskie Imiona i ich kabalistyczne znaczenie oraz gematria, archanioły – ich pochodzenie, historia,
etymologia imion, efekty praktyki i wiele innych. Do tekstu dodano apendyksy,
na które składają się: Tabela wybranych korespondencji odpowiadającym czterem
żywiołom, Uwagi dotyczące rytuału pentagramu autorstwa A. Crowleya, a także
jego wiersze: Pałac świata oraz Pentagram.
 [Pozycja sprzedana]

excess-spareAustin O. Spare [powiązane z], Excees Spare Expanded.
T.O.P.Y., data wydania nieznana, prawdopodobnie lata 80-te, stron 82, format A4, spięte spinaczami. Zbiór trudno dostępnych esejów poświęconych artyście, zaczerpniętych z różnych magazynów i pism K. Granta, F. Kinga, Lionela Snella i innych. Kilka rzadko spotykanych reprodukcji pocztówek, sigili i grafik Spare’a. Recenzje albumów i wystaw. Mimo słabej jakości technicznej, pozycja niezwykle interesująca dla miłośników zos kia kultus. Lekkie zagięcie w prawym dolnym rogu publikacji, kilka małych plamek na okładce, poza tym stan bardzo dobry.
[Pozycja sprzedana]

stations-in-timeAustin O. Spare [powiązane z], Stations in Time.
T.O.P.Y., data wydania nieznana, prawdopodobnie lata 80-te, stron 26, format A4, spięte spinaczami. Dwa eseje na temat sztuki i magii twórcy zos kia kultus, Time Mirrors Genesisa P. Orridge’a oraz Stations in Time Coyote two. Mnóstwo czarno-białych reprodukcji grafik artysty o wątpliwej jakości. Stan bardzo dobry.
[Pozycja sprzedana]

satyrsAustin O. Spare, A Book of Satyrs.
IHO Books, 2005, pamflet, stron 30.
Reedycja klasyka ezoterycznego fin de siecle zaprezentowana w formie zmniejszonych faksymilii oryginalnego wydania. Doskonała rzecz dla kolekcjonerów dzieł Spare’a, a także okazja, by docenić ogrom trudu włożonego przez Lashtal Press w próbie odtworzenia oryginalnej atmosfery dzieła.
Cena: 23 zł + przesyłka

earth-infernoAustin O. Spare, Earth: Inferno.
IHO Books, 2005, pamflet, stron 30.
Reedycja klasyka ezoterycznego fin de siecle zaprezentowana w formie zmniejszonych faksymilii oryginalnego wydania. Doskonała rzecz dla kolekcjonerów dzieł Spare’a, a także okazja, by docenić ogrom trudu włożonego przez Lashtal Press w próbie odtworzenia oryginalnej atmosfery dzieła.
[Pozycja sprzedana]

the-book-of-pleasureAustin O. Spare, The Book of Pleasure (Self-love). The Psychology of Ecstasy.
Wydawca nieznany, rok nieznany, stron 60, format A4, spięte spinaczami. Faksymilie pierwszego wydania wykonane prawdopodobnie w połowie lat osiemdziesiątych. Jakość ilustracji pozostawia wiele do życzenia, niemniej czytelnik będzie miał okazję zapoznać się z oryginalnym rozkładem tekstu i przypisami umieszczonymi na marginesach dzieła. Mimo słabej jakości technicznej ów egzemplarz posiada w sobie pewną magiczną aurę. Kilka niewielkich plamek na okładce, nieco zagięty górny róg z tyłu okładki. Poza tym stan bardzo dobry.
Cena: 23 zł + przesyłka

18Stephen Skinner, David Rankine, The Keys to the Gateway of Magic.
Summoning the Solomonic Archangels and Demon Princes. Golden Hoard Press, 2005, stron 254, duży format, oprawa twarda, obwoluta. Egzemplarz podpisany przez jednego z autorów. Skinner i Rankine odkryli XVII wieczny manuskrypt opisujący inwokacje Archaniołów i dziewięciu Porządków Anielskich, podający szczegółowe dane na temat hierarchii istot duchowych i podobieństw zachodzących pomiędzy anielskimi i demonicznymi hierarchiami, a systemem magii enochiańskiej. Fascynujące i pragmatyczne dzieło ukazujące w nowym świetle renesansową angielską tradycję magiczną, wskazujące na związki pomiędzy magami tego stulecia tworzącymi wyraźną linię magicznej sukcesji. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]

Andrzej Urbanowicz, Art.
Reprodukcja XIV tarotowego klucza Księgi Thota.
Wymiary 82 x 56 cm (wraz z obramowaniem) 67 x 43cm (sam obraz)
Technika: akryl na kartonie naklejonym na tekturę.
Uwaga: Istnieje możliwość podpisania obrazu przez artystę.
[Pozycja sprzedana]

Andrzej Urbanowicz, The Devil.
Reprodukcja XV tarotowego klucza Księgi Thota.
Wymiary 82 x 56 cm (wraz z obramowaniem) 67 x 43cm (sam obraz)
Technika: akryl na kartonie naklejonym na tekturę.
Uwaga: Istnieje możliwość podpisania obrazu przez artystę.
[Pozycja sprzedana]

19Colin Wilson, Beyond the Occult.
Guild Publishing, 1988, stron 380. Oprawa twarda, obwoluta. Interesujący wgląd w takie zagadnienia jak moc umysłu, pozazmysłowa percepcja, jasnosłyszenie, jasnowidzenie, psychokineza, psychometria, doświadczenia pozacielesne, doświadczenia mistyczne. Stan idealny.
Cena: 30 zł + przesyłka