<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>LashtalPress 2.0 &#187; antykwariat</title>
	<atom:link href="http://www.lashtal-press.com/category/antykwariat/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://www.lashtal-press.com</link>
	<description>Strona domowa wydawnictwa LAShTAL PRESS</description>
	<lastBuildDate>Fri, 03 Feb 2012 06:36:35 +0000</lastBuildDate>
	<generator>http://wordpress.org/?v=2.9</generator>
	<language>en</language>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
			<item>
		<title>!AAAAAAAA Wstępniak</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/113/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/113/#comments</comments>
		<pubDate>Wed, 31 Dec 1969 23:00:00 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/2009/04/14/113/</guid>
		<description><![CDATA[UWAGA:
Ze względu na fakt, iż zazwyczaj posiadamy po jednym egzemplarzu pozycji znajdujących się na poniższej liście, przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt i rezerwację danego tytułu. Można tego dokonać przy pomocy formularza kontaktowego w dziale kontakt.
Do poniższych cen należy doliczyć koszt przesyłki.
Za jedną, bądź dwie pozycje:
list zwykły &#8211; 6 zł
list polecony &#8211; 8 zł
Za trzy, [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: center;"><strong>UWAGA:</strong><br />
Ze względu na fakt, iż zazwyczaj posiadamy po jednym egzemplarzu pozycji znajdujących się na poniższej liście, przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt i rezerwację danego tytułu. Można tego dokonać przy pomocy formularza kontaktowego w dziale <a href="http://www.lashtal-press.com/kontakt/" >kontakt</a>.</p>
<p style="text-align: center;">Do poniższych cen należy doliczyć koszt przesyłki.</p>
<p style="text-align: center;">Za jedną, bądź dwie pozycje:<br />
list zwykły &#8211; 6 zł<br />
list polecony &#8211; 8 zł</p>
<p style="text-align: center;">Za trzy, bądź więcej:<br />
list zwykly &#8211; 8 zł<br />
list polecony &#8211; 10 zł</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/113/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Bischoff, The Kabbala.</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/bischoff-the-kabbala/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/bischoff-the-kabbala/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 13 Dec 2010 15:51:46 +0000</pubDate>
		<dc:creator>numenael</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/?p=1991</guid>
		<description><![CDATA[Dr. Erich Bischoff, The Kabbala.
Weiser 1985, stron 76. Oprawa miękka, wykresy, ilustracje.
Autor traktatu z pomocą metody pytanie – odpowiedź wprowadza czytelnika w tajniki kabały. Poruszane zagadnienia dotyczą historii doktryn kabalistycznych, antropologii, magii kabalistycznej, transmigracji dusz, męskich i żeńskich zasad kreacji, natury grzechu, inwokacji duchów z użyciem magicznych formuł i talizmanów. Stan idealny.
[Pozycja sprzedana]
]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><img class="alignright size-full wp-image-1992" title="Dr. Erich Bischoff, The Kabbala" src="http://www.lashtal-press.com/wp-content/uploads/2010/12/Dr.-Erich-Bischoff-The-Kabbala.jpg" alt="" width="100" height="151" />Dr. Erich Bischoff</strong>,<em> The Kabbala.</em><br />
Weiser 1985, stron 76. Oprawa miękka, wykresy, ilustracje.<br />
Autor traktatu z pomocą metody pytanie – odpowiedź wprowadza czytelnika w tajniki kabały. Poruszane zagadnienia dotyczą historii doktryn kabalistycznych, antropologii, magii kabalistycznej, transmigracji dusz, męskich i żeńskich zasad kreacji, natury grzechu, inwokacji duchów z użyciem magicznych formuł i talizmanów. Stan idealny.<br />
<span style="color: #847a52;"><em><strong>[Pozycja sprzedana]</strong></em></span></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/bischoff-the-kabbala/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Booth, A Magick Life, A Biography of Aleister Crowley.</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/booth-a-magick-life-a-biography-of-aleister-crowley/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/booth-a-magick-life-a-biography-of-aleister-crowley/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 13 Dec 2010 15:52:54 +0000</pubDate>
		<dc:creator>numenael</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/?p=1995</guid>
		<description><![CDATA[Martin Booth, A Magick Life, A Biography of Aleister Crowley.
Coronet Books, 2000, stron 506. Oprawa miękka, zdjęcia.
Napisana w dobrym stylu jedna z ostatnich biografii Aleistera Crowleya. Książka cieszyła się dobrymi opiniami krytyków oraz prasy. Świetna pozycja na długie zimowe wieczory – opowieść o magii, ekstrawagancji i intrydze życia. M. Booth zredagował także wybrane poezje Crowleya. [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><img class="alignright size-full wp-image-1998" title="Martin Booth, A Magick Life, A Biography of Aleister Crowley" src="http://www.lashtal-press.com/wp-content/uploads/2010/12/Martin-Booth-A-Magick-Life-A-Biography-of-Aleister-Crowley.jpg" alt="" width="100" height="170" />Martin Booth</strong>, <em>A Magick Life, A Biography of Aleister Crowley.</em><br />
Coronet Books, 2000, stron 506. Oprawa miękka, zdjęcia.<br />
Napisana w dobrym stylu jedna z ostatnich biografii Aleistera Crowleya. Książka cieszyła się dobrymi opiniami krytyków oraz prasy. Świetna pozycja na długie zimowe wieczory – opowieść o magii, ekstrawagancji i intrydze życia. M. Booth zredagował także wybrane poezje Crowleya. Stan dobry.<br />
<span style="color: #847a52;"><em><strong>[Pozycja sprzedana]</strong></em></span></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/booth-a-magick-life-a-biography-of-aleister-crowley/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Crowley, 777 and Other Qabalistic Writings.</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/crowley/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/crowley/#comments</comments>
		<pubDate>Sat, 23 Apr 2011 15:14:12 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/?p=2119</guid>
		<description><![CDATA[Aleister Crowley, 777 and Other Qabalistic Writings.
Weiser 1983, stron 220, tabele.
Jedna z najważniejszych kolekcji kabalistycznych tekstów. Doskonale zredagowany tom przez I. Regardiego zawiera trzy perły A. Crowleya: esej Gematria stanowi wprowadzenie do teorii i praktyki kabalistycznej analizy liczby. 777 to tabele porównujące symbolikę największych religii świata oraz system korespondencji Zakonu Złotego Brzasku.  Ów magiczno-filozoficzny [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><img class="alignright size-full wp-image-1321" title="777" src="http://www.lashtal-press.com/wp-content/uploads/2009/12/777.jpg" alt="" width="100" height="153" />Aleister Crowley</strong>,<em> 777 and Other Qabalistic Writings.</em><br />
Weiser 1983, stron 220, tabele.<br />
Jedna z najważniejszych kolekcji kabalistycznych tekstów. Doskonale zredagowany tom przez I. Regardiego zawiera trzy perły A. Crowleya: esej Gematria stanowi wprowadzenie do teorii i praktyki kabalistycznej analizy liczby. 777 to tabele porównujące symbolikę największych religii świata oraz system korespondencji Zakonu Złotego Brzasku.  Ów magiczno-filozoficzny słownik stanowi klucz do praktycznego okultyzmu. Sepher Sephiroth to unikalny słownik, w którym znajdują się setki hebrajskich słów i fraz ułożonych zgodnie z ich wartością liczbową. Stan bardzo dobry; bardzo delikatne, niemal niewidoczne zagięcia w rogach okładki i na grzbiecie, okładka lekko pożółkła (książka ma blisko trzy dekady!).<br />
<span style="color: #847a52;"><em><strong>[Pozycja sprzedana]</strong></em></span></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/crowley/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Crowley, Mistrz Therion 666.</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/aleister-crowley-mistrz-therion-666/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/aleister-crowley-mistrz-therion-666/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 08 Sep 2009 22:00:52 +0000</pubDate>
		<dc:creator>numenael</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/?p=1147</guid>
		<description><![CDATA[Aleister Crowley, Mistrz Therion 666.
Namalowany w 1918 roku wyidealizowany autoportret Crowleya, na którym przedstawia się jako Wielka Dzika Bestia, prorok Nowego Eonu. Reprodukcja wykonana na płótnie w dużym formacie 44 x 66 cm.
 Cena: 55 zł + przesyłka
]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><img class="alignnone size-full wp-image-1174" title="Crowley, Autoportret" src="http://www.lashtal-press.com/wp-content/uploads/2009/09/autoportret_crowley.jpg" alt="Crowley, Autoportret" width="100" height="136" />Aleister Crowley</strong>,<em> Mistrz Therion 666.</em><br />
Namalowany w 1918 roku wyidealizowany autoportret Crowleya, na którym przedstawia się jako Wielka Dzika Bestia, prorok Nowego Eonu. Reprodukcja wykonana na płótnie w dużym formacie 44 x 66 cm.<br />
<strong> Cena: 55 zł</strong> + przesyłka</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/aleister-crowley-mistrz-therion-666/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Crowley, The Drug and Other Stories.</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/crowley-the-drug-and-other-stories/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/crowley-the-drug-and-other-stories/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 13 Dec 2010 15:57:37 +0000</pubDate>
		<dc:creator>numenael</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/?p=2000</guid>
		<description><![CDATA[Aleister Crowley, The Drug and Other Stories.
Zbiór czterdziestu dziewięciu opowiadań z czego jedynie trzydzieści opublikowano za życia autora. Ich treść jest prowokująca, nieraz zabawna, nieraz przerażająca. Ich akcję osadzono w miejscach, w których Crowley żył i bywał: w Paryżu Belle epoque, edwardiańskim Londynie, przedrewolucyjnej Rosji, Ameryce z czasów pierwszej wojny światowej. Opowiadanie tytułowe stanowi jedno [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><img class="alignright size-full wp-image-2001" title="Crowley, The Drug" src="http://www.lashtal-press.com/wp-content/uploads/2010/12/Crowley-The-Drug.jpg" alt="" width="100" height="160" />Aleister Crowley</strong>,<em> The Drug and Other Stories.</em><br />
Zbiór czterdziestu dziewięciu opowiadań z czego jedynie trzydzieści opublikowano za życia autora. Ich treść jest prowokująca, nieraz zabawna, nieraz przerażająca. Ich akcję osadzono w miejscach, w których Crowley żył i bywał: w Paryżu Belle epoque, edwardiańskim Londynie, przedrewolucyjnej Rosji, Ameryce z czasów pierwszej wojny światowej. Opowiadanie tytułowe stanowi jedno z pierwszych opisów doświadczeń psychedelicznych, Black and Silver to podwaliny stylu noir, Atlantis stanowi mistrzostwo okultystycznej fantastyki i ciemnej satyry, która może równać się powieści Erewhon Samuela Butlera. Natomiast Frank Harris uważał opowiadanie The Testament of Magdalen Blair za najbardziej przerażający utwór, jaki kiedykolwiek napisano. Dodatkową atrakcję wydania stanowią teksty krytyczne Williama Breeze’a i Davida<br />
Tibeta, a także przypisy podające szczegółowe informacje na temat<br />
poszczególnych opowiadań. Stan idealny.<br />
<span style="color: #847a52;"><em><strong>[Pozycja sprzedana]</strong></em></span></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/crowley-the-drug-and-other-stories/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>EAOA/77, QuesTions for the Study of Liber AL.</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/eaoa77-questions-for-the-study-of-liber-al/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/eaoa77-questions-for-the-study-of-liber-al/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 08 Dec 2009 19:10:15 +0000</pubDate>
		<dc:creator>numenael</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/?p=1335</guid>
		<description><![CDATA[EAOA/77, QuesTions for the Study of Liber AL.
Prywatna edycja, 2007, format A4, oprawa miękka, spiralne zbindowanie, stron 16. Limitowane wydanie do 56 kopii, z których oferowana posiada numer 51 i została podpisana przez autora. Pomimo niewielkiej ilości stron, dzieło to stanowi monumentalne wprowadzenie do studiów nad egzegezą Księgi Prawa. Autor podkreśla wagę studiów oryginalnego manuskryptu [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><img class="alignright size-full wp-image-1336" title="7" src="http://www.lashtal-press.com/wp-content/uploads/2009/12/7.jpg" alt="7" width="100" height="131" />EAOA/77,</strong> <em>QuesTions for the Study of Liber AL.</em><br />
Prywatna edycja, 2007, format A4, oprawa miękka, spiralne zbindowanie, stron 16. Limitowane wydanie do 56 kopii, z których oferowana posiada numer 51 i została podpisana przez autora. Pomimo niewielkiej ilości stron, dzieło to stanowi monumentalne wprowadzenie do studiów nad egzegezą Księgi Prawa. Autor podkreśla wagę studiów oryginalnego manuskryptu Księgi, opisuje wszystkie opublikowane za życia Crowleya edycje maszynopisu, a także edycje zawierające faksymilie oryginału, jak i maszynopisy i dokonuje ich porównania, skupiając się na występujących pomiędzy nimi różnicach. Niezbędny i unikatowy materiał źródłowy dla poważnych studentów thelemy. Stan idealny.<br />
<span style="color: #847a52;"><em><strong>[Pozycja sprzedana]</strong></em></span></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/eaoa77-questions-for-the-study-of-liber-al/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Fortune, Aspects of Occultism.</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/fortune-aspects-of-occultism/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/fortune-aspects-of-occultism/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 13 Dec 2010 16:00:04 +0000</pubDate>
		<dc:creator>numenael</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/?p=2005</guid>
		<description><![CDATA[Dion Fortune, Aspects of Occultism.
Weiser, 2000, stron 94. Oprawa miękka, s. 94. Stan idealny.
W książce tej Fortune omawia magię ewokacji, sekretne miejsca kultu druidów, paralele pomiędzy chrześcijaństwem a kabałą, plan astralny, aury, duchowe uzdrowienia, relacje z Wyższą Jaźnią. Wydanie zawiera nowe wprowadzenie autorstwa Garetha Knighta oraz dodatkowy esej Fortune, The Myth of the Round Table.
 [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><img class="alignright size-full wp-image-2006" title="Dion Fortune, Aspects of Occultism" src="http://www.lashtal-press.com/wp-content/uploads/2010/12/Dion-Fortune-Aspects-of-Occultism.jpg" alt="" width="100" height="154" />Dion Fortune,</strong> <em>Aspects of Occultism.</em><br />
Weiser, 2000, stron 94. Oprawa miękka, s. 94. Stan idealny.<br />
W książce tej Fortune omawia magię ewokacji, sekretne miejsca kultu druidów, paralele pomiędzy chrześcijaństwem a kabałą, plan astralny, aury, duchowe uzdrowienia, relacje z Wyższą Jaźnią. Wydanie zawiera nowe wprowadzenie autorstwa Garetha Knighta oraz dodatkowy esej Fortune, The Myth of the Round Table.<br />
<strong> Cena: 30 zł</strong> + przesyłka</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/fortune-aspects-of-occultism/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Fortune, Book of the Dead.</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/fortune-book-of-the-dead/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/fortune-book-of-the-dead/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 13 Dec 2010 16:00:52 +0000</pubDate>
		<dc:creator>numenael</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/?p=2008</guid>
		<description><![CDATA[Dion Fortune, Book of the Dead.
Weiser, 2005, stron 86. Oprawa miękka.
Podręcznik mający na celu pomoc umierającym. Fortune w klarowny sposób wyjaśnia fazy naturalnego procesu umierania i wędrówki duszy pomiędzy światami, a także omawia tradycyjne zwyczaje związane z umieraniem i pogrzebami w kontekście psychologicznym. Stan idealny.
 Cena: 25 zł + przesyłka
]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><img class="alignright size-full wp-image-2009" title="fortune-book-of-the-dead" src="http://www.lashtal-press.com/wp-content/uploads/2010/12/fortune-book-of-the-dead.jpg" alt="" width="100" height="154" />Dion Fortune</strong>,<em> Book of the Dead.</em><br />
Weiser, 2005, stron 86. Oprawa miękka.<br />
Podręcznik mający na celu pomoc umierającym. Fortune w klarowny sposób wyjaśnia fazy naturalnego procesu umierania i wędrówki duszy pomiędzy światami, a także omawia tradycyjne zwyczaje związane z umieraniem i pogrzebami w kontekście psychologicznym. Stan idealny.<br />
<strong> Cena: 25 zł </strong>+ przesyłka</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/fortune-book-of-the-dead/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Fortune, Sane Occultism.</title>
		<link>http://www.lashtal-press.com/fortune-sane-occultism/</link>
		<comments>http://www.lashtal-press.com/fortune-sane-occultism/#comments</comments>
		<pubDate>Sat, 23 Apr 2011 15:29:38 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
				<category><![CDATA[antykwariat]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.lashtal-press.com/?p=2133</guid>
		<description><![CDATA[Dion Fortune, Sane Occultism.
The Aquarian Press, 1972, stron 192.
Interesujące wprowadzenie to problematyki “higieny psychicznej”. Aspirant pragnący osiągnąć magiczny bądź mistyczne wgląd musi zetknąć się z wieloma niebezpieczeństwami na swej ścieżce. Książka nie tylko skupia się na omówieniu niebezpieczeństw na drodze do duchowego oświecenia, lecz również podaje również różnego rodzaju profilaktykę i metody radzenia sobie z [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><strong><img class="alignright size-full wp-image-2134" title="dion fortune sane occultism" src="http://www.lashtal-press.com/wp-content/uploads/2011/04/dion-fortune-sane-occultism.jpg" alt="" width="100" height="156" />Dion Fortune</strong><em>, Sane Occultism.</em><br />
The Aquarian Press, 1972, stron 192.<br />
Interesujące wprowadzenie to problematyki “higieny psychicznej”. Aspirant pragnący osiągnąć magiczny bądź mistyczne wgląd musi zetknąć się z wieloma niebezpieczeństwami na swej ścieżce. Książka nie tylko skupia się na omówieniu niebezpieczeństw na drodze do duchowego oświecenia, lecz również podaje również różnego rodzaju profilaktykę i metody radzenia sobie z problemami. Stan bardzo dobry, lekko pożółkłe kartki.<br />
<span style="color: #847a52;"><em><strong>[Pozycja sprzedana]</strong></em></span></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.lashtal-press.com/fortune-sane-occultism/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
	</channel>
</rss>

